top of page

Şubat 2023

Hallstatt & Slovenya

Hiç şüphesiz Hallstatt her fotoğrafçının mutlaka gidilmesi gerekenler listesinde yer alan bir lokasyon. Avrupa’nın hiç bir yerinde böylesine nefes kesici güzellikte bir manzaraya sahip ve her köşesinde mükemmel fotoğraf noktaları olan bir kasaba daha yok. 

 

Hallstatter See olarak adlandırdıkları gölün kıyısında konumlanmış Hallstatt’ı ve kasabayı çevreleyen dağlık bölge Dachstein / Salzlammergut’u Unesco’nun Dünya Mirası Listesine eklemesi hiçte şaşırtıcı değil. 

 

İkonik klisesi, kasabanın içinden görünen şelalesi, doğayla mükemmel bir uyum içerisinde konumlandırılmış tahta evleri bize fotoğraflarımız için birbirinden güzel manzaralar sunuyor. 

Hallstatt’ta geçirdiğimiz bir günün ardından Avrupa’nın en süprizli ülkelerinden biri olan Slovenya’ya geçiyoruz. Tabii ki Slovenya’nın en fotojenik noktalarından biri olan Bled Gölü ilk durağımız. İki gece Bled Gölü manzaralı otelimizde konaklıyoruz.

 

Slovenya küçük yüz ölçümüne rağmen fotoğrafçılar için adeta bir cennet. Her mevsimin ayrı güzellikte yaşandığı birçok doğal güzellik muhteşem kareler çekmemize imkan sağlıyor. Slovenya'nın gerçek cevherleri arka planda uzanan sıra dağlar ile kiliseleri.. Gün doğumu ve gün batımlarında unutulmaz kareler yakalarken gün içinde eşsiz güzellikteki şelaleleri ve turkuaz renkli doğal su kaynaklarını fotoğraflayacağız. 

Slovenya'daki son gecemizde ise ülkenin başkenti Ljubljana'dayız. Gün batımı ve mavi saatlerde şehir manzarasını en güzel açıdan fotoğraflayıp harika bir akşam yemeği ile geceyi sonlandırıyoruz. Ertesi gün gün içerisinde şehri keşfedip 2020 yılında açılmış olan ve modern mimarisi ile dikkat çeken Ljubljana'nın ilk camiisini fotoğraflıyoruz. Şehirde geçirdiğimiz bol fotoğraflı ve keyifli günün ardından dönüş yolu için havalimanına doğru yola çıkıyoruz. 

Tur ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim formunu doldurarak iletişime geçmenizi rica ederiz. 
Bu tur İlhan Eroğlu tarafından Türsab A Grubu 10417 belge numaralı Foça Hülya Tur firması ile düzenlenmektedir. 

bottom of page